Już w najbliższą niedzielę Bieg Kazików w Radomiu! Ja właśnie się zapisałem!
Organizowany co roku w centrum Radomia, stał się już tradycją, Puchar Prezydenta Miasta w końcu do czegoś zobowiązuje! Dystans biegu to 10 km. oprócz biegu głównego rozgrywane są też krótsze, Bieg Dobroczynności: i Bieg Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych, na dystansie 1,65 km. W imprezie w zeszłym roku uczestniczyło ponad 500 biegaczy, w tym roku, na kilka dni przed imprezą, lista zgłoszonych zawodników liczy już 426 uczestników  (w praktyce będzie ich sporo więcej)

Trasa: Biegu Kazików prowadzi ulicami: Żeromskiego, Malczewskiego, Reja, Rynek i Żeromskiego. Start i Meta, przed budynkiem Urzędu Miejskiego. Nawierzchnia trasy biegu, to asfalt i kostka brukowa (mniej więcej po równo).  Biuro zawodów będzie mieścić się w Urzędzie Miejskim w Radomiu, przy ul. Żeromskiego 53.

Pamiętam, że przy przeglądaniu materiałów na temat radomskiego Maratonu Trzeźwości, (pierwszej imprezy biegowej w której wziąłem udział) mnóstwo czasu straciłem, na znalezienie mapy trasy biegu, co w zasadzie mi się nie udało… Po prostu nie istniała taka przyzwoita mapa, były tylko jakieś marnej jakości obrazki słabo imitujące taką mapę. Okazuje się że tym razem jest niewiele lepiej. Publikowana mapa jest mała, słabo odwzorowująca trasę biegu. Spróbowałem patrząc na mapę, i widząc opis jakimi ulicami biegnie trasa, narysować taką trasę na mapach google. Czy mi się to udało oceńcie sami, czy dobrze jest to narysowane, przekonamy się chyba już po biegu, sam ją zweryfkuję i poprawię, pamiętając którędy biegłem, i ewentualnie naniosę poprawki.

Co do trasy, są dosyć rozbieżne informacje, w jednym miejscu przeczytałem, że będą cztery okrążenia trasy 2,5km (tak było rok temu),  gdzie indziej czytałem że będą trzy okrążenia ulicami….gdzie podano ulice ale mapy już nie. Wg prezentowanej poglądowej mapki, nanosząc trasę na mapy google, wyliczyło mi że dystans wynosi trochę ponad 3km, po porozciąganiu nieco tego, wyszedł mi na mapie dystans 3,33km, i to by się zgadzało, że będą to trzy okrążenia… W sumie najważniejszy w tej mierze byłby regulamin zawodów, no ale w regulaminie mapki nie ma. Z kolei jest tam ciągle tytuł „Regulamin-wersja robocza” co sugerowałoby że jest jeszcze inna wersja.

Sami widzicie jakie to w tym momencie nieprecyzyjne. Aż się prosi żeby to wyjaśnić na 100%. Gdy będę wiedział coś więcej, to tu dopiszę. …. i dopisuję pełny regulamin tutaj, mapa poniżej już poprawiona, zobacz też na końcu strony…

Tymczasem wszystkich zachęcam, jeśli nie do biegu, to przynajmniej do aktywnego dopingowania biegaczy.

Zapraszam wszystkich do Radomia!

Pokaż Bieg Kazików w Radomiu na większej mapie

Plan trasy biegu głównego na mapie google (Bieg Kazików Radom 2013 – mapa plan trasa biegu)

. . . .

pełny regulamin w linku: http://www.maratonypolskie.pl/dokument/2013/17624_35_regulamin.pdf

lista zgłoszonych zawodników: http://www.online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=657

wyniki kategorii open: http://www.online.datasport.pl/results765/wyniki/01_OPEN.pdf

wszystkie wyniki: http://www.online.datasport.pl/results765/wyniki

Opublikowano w dziale: zapowiedzi

Napisz komentarz...− 2 = trzy