SPRZEDAM ZEGAREK PULSOMETR (komputer biegowy jak to nazywają) SYGMA RC1209. Kupiony w czerwcu 2013, stan prawie idealny, szybka idealnie błyszcząca bez zarysowań, do tego książeczka oryginalne pudełko, i czujnik na klatkę piersiową. Cena jaka mnie interesuje, to w okolicy 200zł lub nieco mniej.
Mierzy dystans! Nie ma GPS-a, nie ma czujnika w bucie, robi to na podstawie jakiegoś pomiaru przemieszczania się czujnika na piersi, podobno bierze pod uwagę przy tym tętno i takie tam by robić to max dokładnie. Na bieżni mierzył mi idealnie co do metra, np. biegne 3 kółeczka 330m i pokazuje mi 0,99km … w terenie gorzej, myli się o +-10% jednak jeśli skalibrujesz go na teren po którym zazwyczaj biegasz, podobno też będzie mierzył idealnie. Bardzo rozbudowane funkcje, bardzo gruba książeczka po polsku, instrukcja jak i co można zrobić z nim, jakieś HRmax min i inne głupoty, dla mnie aż za mądra, bo lubię prostotę, zaawansowane rzeczy związane z pulsem są mi niepotrzebne, i tak biegne na maxa, koło 180, a jak robi mi sie ciemno przed oczami, tzn że jest bliżej 190 i trzeba zwolnić ;) dlatego sprzedaję, poza tym chciałem sobie coś kupić pod kolor (niebieski), i choć Sygma naprawdę doskonale się prezentuje, czarny i beżowy metalik, w porównaniu do innych to naprawdę ładny zegarek, do tego bardzo solidne wykonanie, dość ciężki, czuje się mając go na ręcę, że mógłbyś przywalić w beton, a jemu się nic nie stanie (niektóre zegarki to od razu widać że jakieś delikatne są), to jednak chciałem sobie na gwiazdkę sprawić coś nowego, nie że sygma zła, albo felerna, wręcz w takich pieniądzach każdemu taką Sigmę polecam. Tel. do mnie 729-117-646 lub mail polonski@wp.pl
Instrukcja:
ftp://ftp.bikeman.pl/Instrukcje_Sigma/Instrukcja_RC_1209.pdf

Poniżej realne foto mojego zegarka

 

poniżej znaleziony w necie test porównawczy zrobiony przez zwykłego użytkownika Sigmy.

Sigma RC 1209 a Garmin 305 – test porównawczy

Sigma RC 1209 to nowe cudo, które dostałem do testowania w bardzo kiepskich warunkach pogodowych, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo. Spróbuję go trochę porównać z moim wynalazkiem, którego użytkuje do kilku miesięcy tj. Garmin 305.Generalnie jak się dowiedziałem, że Sigma nie ma nawet GPS-u to już się trochę zniechęciłem, no bo na jakiej podstawie zegarek ma mierzyć dokładnie nasze przebiegnięte kilometry… Niemcy wpadli na pomysł, że będą mierzyć dystans za pomocą kodowanego nadajnika R3, który znajduje się na elastycznym pasku COMFPRTEX+ wraz z pulsometrem.

W skład kompletu wchodzą:
* zegarek Sigma RC 1209
* kodowany nadajnik R3
* elastyczny pasek do nadajnika Comfortex +
* uchwyt biodrowy
* narzędzie do pokrywy pulsometru do włączania/wymiany baterii
* instrukcja w języku polskim


Zawartość pudełka:
*Forerunner 305
*Czujnik tętna
*Aplikacja Garmin Training Center®
*Podstawka
*Rozszerzany pasek
*Ładowarka sieciowa
*Kabel USB
*Podręcznik użytkownika(w języku angielskim)
*Skrócony podręcznik użytkownika

Przed pierwszym użytkowaniem należy wprowadzić nasze podstawowe dane do pamięci zegarków. Pierwszy mój test przeprowadziłem w lesie z zamiarem sprawdzenia dokładności Sigmy w porównaniu z Garminem.

Przebiegłem trzy kilometry włączając jednocześnie czas w dwóch zegarkach. Jakie było moje zdziwienie, jak po pierwszym kilometrze zegarki wskazywały idealnie takie same wartości. OK, biegnę dalej i już nie było tak kolorowo dla Sigmy. Przy następnych dwóch kilometrach Sigma dołożyła po 80m do każdego kilometra. W lesie naprawdę było ciężko, było sporo śniegu, ślisko przez co krok nie był równy i pewnie dlatego pomiar był utrudniony.

Przed kalibracją
Las Różnice

1km Idealnie
2km +80m
3km +80m

Biegłem z Sigmą na ustawieniach fabrycznych, także po wczytaniu się w instrukcję obsługi, która jest bardzo dostępnie napisana zrobiłem kalibracje czujnika, która za pośrednictwem dokładnego ustawienia współczynnika korygującego miała poprawić pomiary dystansu. Nie będę się rozpisywał jak to zrobiłem, bo za pośrednictwem tej instrukcji jest wszystko dziecinnie proste:) I rzeczywiście pomiary stały się dokładniejsze:

Po kalibracji las + obwodnica

1km +10m
2km +20m
3km +20m

Podejrzewam, że w normalnych warunkach, na prostej drodze Sigma by sobie świetnie poradziła. Aczkolwiek będę przystawał przy swoim Garminie, który moim zdaniem lepiej sobie poradzi z pomiarami długości i szybkości biegu. Plus dla Garmina. Pasek od nadajnika i pulsometru jest dużo bardziej wygodniejszy niż w Garminie, materiał jest przyjemniejszy i muszę przyznać, że się go nie czuje na klatce piersiowej daje tutaj plusa dla Sigmy. Sprawdzanie danych podczas biegu jak w Sigmie tak i w Garminie odbywa się w szybki i przejrzysty sposób, w tym, że w Garminie możemy sobie skonfigurować w menu co chcemy widzieć, na różne sposoby, jest to bardziej rozwinięte. Ale w Sigmie wcale to tak blado nie wygląda, dostajemy wszystkie podstawowe informacje po przyciśnięciu dwóch dolnych przycisków, gdzie jeden jest odpowiedzialny za wartości pulsu, drugi za prędkości i czas, dystans pokazuję się największą czcionką na środku ekranu. Szkoda,że w Sigmie nie pomyśleli o pomiarach okrążeń, bo podczas treningów to się przydaję. Plus dla Garmina. Tyle o bieganiu z naszymi zegarkami. Jak skończymy trening to chcemy analizować dane, które zgromadziliśmy podczas treningu. Niestety w Sigmie możemy to robić tylko na poziomie samego zegarka, dostajemy większość informacji o długości biegu, prędkości , pulsie, kaloriach. Nie można zapisywać poszczególnych treningów tylko zegarek zapamiętuje łączne wartości.

W Garminie możemy zgrywać dane do komputera, dokładnie je analizować, udostępniać np. na portalu www.endemondo.com gdzie każdy może zobaczy nasze postępy:) Plus dla Garmina, ale żeby nie było,że Garmin jest taki idealny to Sigma ma na pewno przewagę w tym, że po prostu można go używać jako normalnego zegarka, bateria jak podaje producent starcza na 1 rok użytkowania, bateria w czujniku wytrzymuje średnio 2 lata. W Garminie gdy łączymy się z GPS-em bateria staczy nam na jakieś 10 godzin….Plus dla Sigmy. Jeżeli chodzi o wygląd to również muszę stwierdzić, że Sigma jest wygodniejsza, lżejsza, i wygląda na ładny zegarek sportowy, a Garmin jest duży nie napiszę że jest ciężki, bo podczas biegu się tego nie czuje w sumie wygląda na mały komputerek, z którym można sobie pobiegać :) Plus dla Sigmy. Sigma w http://sklep.4run.pl jest wyceniona na 425 zł, Garmina sprawdziłem na ceneo.pl to wydatek zaczynający się od 780 zł. Czy zegarki są wartę swojej ceny… czy warto kupić Sigmę , czy lepiej dołożyć trochę i kupić Garmina?… nie potrafię jednoznacznie odpowiedzieć wam na to pytanie ale po przetestowaniu Sigmy RC1209 muszę stwierdzić że to jest naprawdę dobry zegarek, który mógłbym polecić, nie tylko początkującym biegaczom, ale i tym z większym stażem biegowym, którzy nie potrzebują jakiś tam GPS-ów i bawienia się w statystyki itd.

Ps. Dodatkowo przeprowadziłem test Sigmy w wodzie o temperaturze jakieś +5 stopni Celsjusza. Pidek wymyślił, że zostaniemy Morsami:) Oczywiście nam się udało, ale swojego Garmina nie miałem odwagi zamoczyć, a Sigma dała radę wytrzymać ok. 1 min w takich warunkach:)

Garmin / Sigma

Pomiar dystansu

+

Pasek pulsometru (wygoda noszenia)

+

Edytowanie danych na wyświetlaczu podczas biegu

+

Edytowanie danych po biegu

+

Bateria i codzienne użytkowanie

+

Wygląd

+

Test Morsa:)

?

+Piotr Sikorski

Opublikowano w dziale: BBL, bieganie

68 Responses so far.

 1. W końcu jakieś konkretne ujęcie tematu. Bez rozpisywania się i przysłowiowego lania wody.
  Zwięźle i na temat. I tak powinno być!

 2. Aż miło się czyta. I ile można wynieść z tego artykułu.
  Po prostu super

 3. Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na
  stronę.

 4. Zagadnienie ciekawe, artykuł doskonałe przedstawia wszelkie kwestie związane z tematem.
  Jedynie brak mi opinii autora.

 5. Cory Kelly pisze:

  Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.

  Czekam na więcej

 6. Znakomity artykuł. Przeczytałem go jednym tchem. Pozdrawiam

 7. Bardzo mi się podoba powyższy artykuł.

 8. Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany,
  nowatorski. Czekam na więcej

 9. Aliza Burd pisze:

  Fajnie napisany tekst, o by więcej takich w polskim
  internecie.

 10. Interesujący temat, doskonale przedstawione zagadnienie.
  Pozdrawiam

 11. Sherita Knox pisze:

  Hmmm czy tak jest nie wiem do końca. Autor chyba nie do
  końca uwzględnił wszystkie istotne kwestie…

 12. Bardzo ciekawe ujęcie tematu. Niestety nie mogę zgodzić się ze wszystkimi stwierdzeniami.

 13. Abe Musser pisze:

  Zagadnienie przedstawione na najwyższym poziomie.

 14. Interesujący temat, doskonale przedstawione zagadnienie.
  Pozdrawiam

 15. Nie wiem co do końca autor miał na myśli..ale i
  tak jest całkiem nieźle.

 16. Verona Burd pisze:

  Nareszcie coś konkretnego w tym internecie.

 17. Candy Theis pisze:

  Artykuł genialny. Czekam na więcej

 18. Etsuko Conway pisze:

  Czy tak jest w rzeczywistości nie wiem, poza tym z wieloma elementami nie mogę się zgodzić,
  ale i tak jest całkiem nieźle.

 19. Bardzo mi się podoba powyższy artykuł.

 20. Interesujący temat, doskonale przedstawione zagadnienie. Pozdrawiam

 21. Timothy Woody pisze:

  Zagadnienie nie zostało przedstawione w pełni, wiele elementów zostało
  pominiętych ale i tak uważam, że jest nieźle.
  Zdecydowanie wyróżnia się na tle innych:)

 22. Leanne Hauk pisze:

  Znakomity artykuł. Przeczytałem go jednym tchem.
  Pozdrawiam

 23. Bardzo ciekawe ujęcie tematu. Niestety nie mogę zgodzić się ze wszystkimi stwierdzeniami.

 24. Artykuł genialny. Czekam na więcej

 25. Audrea Durack pisze:

  Fajnie napisany tekst, o by więcej takich w polskim
  internecie.

 26. Nie znam się do końca na tym temacie ale miło się czyta.

 27. Fajnie napisany tekst, o by więcej takich w polskim internecie.

 28. Lela Milner pisze:

  Dobry, rzeczowy, konkretny, bez przysłowiowego lania wody.
  Nie cierpię artykułów które nic nie wnoszą i są pisane chyba dla samego pisania.
  Tutaj mamy ewidentne przeciwieństwo tego. I to mnie niezmiernie cieszy.
  Pozdrawiam autora i czekam na więcej

 29. Hello! Do you know if they make any plugins to protect against hackers?
  I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 30. Bert Gower pisze:

  Hi! I simply wish to give you a huge thumbs
  up for your excellent info you’ve got here on this post.
  I will be returning to your site for more soon.

 31. Czy tak jest w rzeczywistości nie wiem, poza tym z
  wieloma elementami nie mogę się zgodzić, ale i tak jest całkiem nieźle.

 32. Dobry, rzeczowy, konkretny, bez przysłowiowego lania wody.
  Nie cierpię artykułów które nic nie wnoszą i są pisane chyba dla samego pisania.

  Tutaj mamy ewidentne przeciwieństwo tego. I to mnie niezmiernie cieszy.
  Pozdrawiam autora i czekam na więcej

 33. Super artykuł. Chętnie będę się przyglądać kolejnym
  wpisom autora, bo zapowiada się nieźle.

 34. Lila Biehl pisze:

  Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej
  zaglądać na stronę.

 35. Dobry, błyskotliwy, nowatorski – nic dodać, nic ująć. Oby więcej takich artykułów na stronach.

 36. Asa Ehrhart pisze:

  Artykuł genialny. Czekam na więcej

 37. Hmmm, ciekawe. Czekam na więcej

 38. Ismael Casper pisze:

  Fajnie napisany tekst, o by więcej takich w polskim internecie.

 39. Doskonałe ujęcie zagadnienia, wiele wnoszące do tematu.

  Niestety, nie ze wszystkim mogę się zgodzić,ale i tak
  gratuluję autorowi.

 40. Dobry, rzeczowy, konkretny, bez przysłowiowego lania wody.
  Nie cierpię artykułów które nic nie wnoszą i są
  pisane chyba dla samego pisania. Tutaj mamy ewidentne przeciwieństwo tego.
  I to mnie niezmiernie cieszy. Pozdrawiam autora i czekam na więcej

 41. Wiley Ackley pisze:

  Czy tekst jest wartościowy i wiele wnosi? Nie wiem.

  Ale jest bardzo ciekawy i dobrze napisany.

 42. Daniel Edkins pisze:

  Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

 43. Doskonałe, że ktoś w końcu poświecił czas, aby opisać to zagadnienie.

 44. Lori Arteaga pisze:

  Nie znam się do końca na tym temacie ale miło się czyta.

 45. Hallie Clouse pisze:

  Świetny artykuł. Interesujący, konkretny, życiowy.
  Nic dodać nic ująć.

 46. Nie wiem co do końca autor miał na myśli..ale
  i tak jest całkiem nieźle.

 47. Justin Hatten pisze:

  Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.
  Czekam na więcej

 48. Super strona i jeszcze lepszy artykuł. Ciekawy,
  przemyślany, nowatorski. Czekam na więcej

 49. pisanie prac pisze:

  Aż miło się czyta. I ile można wynieść z tego artykułu.
  Po prostu super

 50. Czy dobry? Tego nie wiem. Na pewno ciekawy, przynajmniej dla mnie.

 51. Elinor Reich pisze:

  Czy tak jest w rzeczywistości nie wiem, poza tym z wieloma elementami nie
  mogę się zgodzić, ale i tak jest całkiem nieźle.

 52. Doskonałe ujęcie zagadnienia, wiele wnoszące do tematu.
  Niestety, nie ze wszystkim mogę się zgodzić,ale i tak gratuluję autorowi.

 53. Janet Wicken pisze:

  Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

 54. Susanne Eades pisze:

  Bardzo ciekawe ujęcie tematu. Niestety nie mogę zgodzić się ze wszystkimi stwierdzeniami.

 55. Doskonałe, że ktoś w końcu poświecił czas, aby opisać to zagadnienie.

 56. Fajnie napisany tekst, o by więcej takich w polskim internecie.

 57. Super strona i jeszcze lepszxy artykuł. Ciekawy, przemyślany, nowatorski.Czekam na więcej

 58. Edwina Rude pisze:

  Doskonałe, że ktoś w końcu poświecił czas, abyy opisać to zagadnienie.

 59. Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

 60. Magnolia Roof pisze:

  Dobry, błyskotliwy, nowatorski – nic dodać, nic ująć.
  Oby więcej takich artykułów na stronach.

 61. Uta Lowry pisze:

  Nareszcie coś konkretnego w tym internecie.

 62. Nie mogę się zgodzić ze wszystkim co przedtawia autor,
  nad wieloma kwestiami warto byłoby się zastanowić jeszcze raz.

 63. Cheri Allwood pisze:

  Doskonałe, że ktoś w końcu poświecił czas, aby opisać
  to zagadnienie.

 64. Tresa Quiros pisze:

  Gratulacje dla autora. Interesujący artykuł, a to w dzisiejszych czasach rzadkość!

 65. Leon Onus pisze:

  Bardzo mi się podoba powyższy artykuł.

 66. Super artykuł. Chętnie będę się przyglądać kolejnym wpisom autora, bo zapowiada
  się nieźle.

 67. Tekst wartościowy, wiele wnoszący. Będę częściej zaglądać na stronę.

 68. Hmmm czy tak jest nie wiem do końca. Autor chyba nie do końca uwzględnił wszystkie istotne kwestie…

Napisz komentarz...− pięć = 2