Zgadaliśmy się w kilka osób, i skuszeni ciekawym programem, postanowiliśmy wybrać się, do Krynicy Górskiej, na odbywający się tu w pierwszy weekend września, reklamowany od dawna Festiwal Biegowy!

Przyjeżdżamy w piątek późnym wieczorem, prawie nocą można powiedzieć, niestety z powodu długiej jazdy nie zdążyliśmy wziąć udziału w nocnym biegu na 7km, który odbył się o godz. 22.30, czyli tuż po naszym przyjeździe. Niestety nie mieliśmy odebranych pakietów startowych, więc nic by nie dało, nawet jakbyśmy udali się biegiem na miejsce startu, na który całkiem możliwe, że zdążylibyśmy, teoretycznie…

Za to następnego dnia, od rana postanawiamy biegać we wszystkim, w czym tylko się da! Już o 10.40 zaczyna Karolina, biorąc udział w Biegu Deptaka dla kobiet. Dużo później okaże się, że wybiegała sobie 6-te miejsce open (wyniki). Gdyby rywalizacja była bezpośrednia, (nie była taka, bo było kilka serii tego biegu, gdzie w swojej serii Karolina wygrała) możliwe że wyglądałoby to inaczej. Później spacerujemy, co trochę spotykając znajomych, przygotowując się do głównej atrakcji – „Życiowej Dychy”! – biegu na 10km z Krynicy do Muszyny, skąd z powrotem zabiorą nas autokary.

fasiwal-biegowy-krynica-2013-biegiem-radom (16)

Na godzinę 12.00 zaplanowano start Życiowej Dziesiątki TAURONA – najszybszego biegu rozgrywanego w naszym kraju na dystansie 10 km.  Charakterystyczną cechą tego biegu jest trasa. W całości prowadzi ona z góry ? z deptaku w Krynicy na rynek w Muszynie (spadek terenu to 128 m). Dzięki temu czasy, jakie notują uczestnicy konkurencji, są zdecydowanie lepsze niż w jakimkolwiek innych biegu o długości 10 km. Wielu uczestników biegu właśnie tu notuje swoje rekordy życiowe na dystansie popularnej „dychy”. Byliśmy na miejscu, nie wracaliśmy po biegu kobiet na kwaterę, tylko spokojnie przygotowywaliśmy się tak mentalnie jak i prowadząc rozgrzewkę do startu już niedługo.

Wkrótce więcej…

Życiowa Dycha (Wyniki)

 

Opublikowano w dziale: BBL, bieganie

Napisz komentarz...7 × siedem =