24 sierpnia, jak co tydzień w sobotę, mieliśmy kolejny trening w ramach „Biegam bo Lubię” Jednak tego właśnie dnia, w niedalekim Skarżysku-Kamiennej, miał odbyć się znany od lat i bardzo ceniony Półmaraton. To już XIII edycja tego biegu, tym razem pod nazwą XIII Półmaraton Wtórpol. Start biegu głównego już o godz. 12-tej, biorąc więc pod uwagę czas na dotarcie i odbiór pakietów startowych, było pewne, że na BBL-u pojawimy się na krótko, albo wcale. udało się jednak na kilkanaście minut, dzięki czemu kilka zdjęć możecie tu oglądać, i znacznie więcej ze Skarżyska. Zapraszam do oglądania!

Prosto ze stadionu na Energetyku,  pojechaliśmy do Skarżyska. Podróż minęła szybciutko, dotarliśmy w okolice startu, pięknie położonego, przy Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji nad Zalewem Rejów.

Mieliśmy niezłego fotografa, Michała, który nie zawsze z nami biegnie (raczej krótsze dystanse woli) za to dzięki temu, ma czas by zrobić nam kilka zdjęć. Tym razem na starcie zrobił nam długą serię fotek, z szybkością kilku klatek na sekundę :) Jest tego coś koło setki! :)

Sam bieg obfitował w bardzo długie ciężkie podbiegi, dla wielu okazało się to zdecydowanie trudniejsze, niż niedawno  rozgrywany „nasz” Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. Zacytuję tu słowa najlepszego radomianina – Mariusza Michalskiego, który jednym zdaniem (tym w nawiasie) trafnie to jak myślę opisał „są takie starty, gdzie pomimo ciężkiej trasy (wzniesienia są konkretne, ale i satysfakcja większa) zawsze biega mi się dobrze. taki właśnie jest Półmaraton Wtórpol w Skarżysku, gdzie piąty raz z rzędu poprawiam wynik – tym razem 1:20:12 (20. miejsce na 502 osoby). w tej dwudziestce znalazło się sześcioro biegaczy z Kenii i czworo z Ukrainy — z:  Karolina Waśniewska, Michał Nowotnik, Mirek Morawski, Tadeusz Kraska, Marcin Osiński, Dariusz Orczykowski, Marcin Bojanowicz, Andrzej Połoński, Kuba Banach, Tomasz Myśliński w miejscu PÓŁMARATON WTÓRPOL 2013 – Skarżysko-Kamienna.

Później aparat przejąłem ja, i między innym takie, naprawdę udane zdjęcie udało mi się zrobić :)

polmaraton-wtorpol-skarzysko-2013-bieganie (16)

Później był czas i na zjedzenie czegoś, serwowanego przez organizatorów, pstryknięcie pamiątkowego zdjęcia grupowego, a także poproszenie któregoś z najlepszych biegaczy, by dał się z nami sfotografować, czego żaden nie odmówił.

polmaraton-wtorpol-skarzysko-2013-bieganie (12)

WYNIKI OPEN

Więcej zdjęć z dalszej części biegu wkrótce

Opublikowano w dziale: BBL, bieganie

3 Responses so far.

  1. Gonciarz pisze:

    Fajne ;) A czy rzeczywiście będzie więcej???

    • Andrzej pisze:

      Prawdę powiedziawszy, to ten tekst że będzie więcej, pojawił się gdy zdjęć było tylko parę, ale faktycznie przydałaby się jeszcze przynajmniej jedna galeria, już po biegu, i pewnie taka się jeszcze tu znajdzie :)

Napisz komentarz...6 + = osiem