Od 19 lipca w Toruniu gości ścisła czołówka MLA. Lekkoatleci walczą o 162 medale (na jednym ze zdjęć niżej). W Toruniu pojawią się takie gwiazdy polskiej lekkoatletyki, jak Tomasz Majewski, Anita Włodarczyk, Szymon Ziółkowski, Piotr Małachowski i Anna Rogowska.  Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Toruniu odbędą się 19 – 21 lipca 2013 roku. Areną zmagań o mistrzowskie tytuły jest Stadion Miejski  im. G. Duneckiego w Toruniu, na którym to sportowcy będą walczyć o medale we wszystkich olimpijskich konkurencjach, od skoku wzwyż, przez pchnięcie kulą, po królewski dystans, czyli 100 m.

W zawodach wzięli udział także radomscy sportowcy, odnotowując niemałe sukcesy, do tego mogliśmy oglądać jednego z nich – Agnieszkę Dudzińską (RLTL ZTE Radom), na naszym co sobotnim Biegam bo Lubię! (Agnieszka zdobyła wczoraj w Toruniu, Pierwsze miejsce! w pchnięciu kulą kobiet! ) Po jej przedstawieniu przez naszą trenerkę Karolinę Jaroszek (która już jutro sama będzie brać udział w zawodach w Toruniu – pamiętajcie by trzymać kciuki ;) ) nagrodziliśmy Agnieszkę gromkimi brawami, i przystąpiliśmy pod jej kierunkiem do rozgrzewki.BBL-radom-bieganieie-w-radomi-biegam-bo-lubie (74)

Jak zwykle zrobiliśmy sobie na początku ładne grupowe zdjęcie, co udało nam się nawet jeszcze raz w trakcie BBL-a :)BBL-radom-bieganieie-w-radomi-biegam-bo-lubie (82a)

Znów było bardzo interesująco, jednak wydaje mi się, że więcej czasu poświęciliśmy, na takie bardziej statyczne ćwiczenia, dla mnie bardzo dobrze, bo z powodu bólu nogi, dziś bardziej statyczny byłem niż dynamiczny ;)

BBL-radom-bieganieie-w-radomi-biegam-bo-lubie (86)
Jak to dokładnie wyglądało, możecie obejrzeć na serii zdjęć poniżej :)

Pomyślicie pewnie że jestem wariat, szczególnie ci, którzy widzieli mnie na dzisiejszym BBL-u, jak z racji bólu nogi, nieporadnie próbuję biegać i dobrze wychodzą mi co najwyżej jakieś statyczne ćwiczenia, bo już po zakończeniu zajęć, zostałem jak zwykle dłużej, żeby sobie trochę pobiegać, nie mając pewności czy w ogóle dam radę z powodu tej nogi i tak się rozkręciłem, że przebiegłem … 60 kółeczek! i jeszcze troszkę, żeby na pewno 20km było :) Trwało to nieznacznie ponad 2 godziny: 02:03:39. Przez pierwsze kółka jeszcze rejestrowałem czas, co 10 okrążen, i było to pierwsze 10okrążeń 22:30, drugie10 20:00, trzecie10 19:40 itd. z tym że ostatnie kółka jednak wolniejsze były niż na początku. Noga doskwierała, ale tak od 20-go do 50-go kółeczka jakby mniej. Słońce przypiekało mniej więcej przez połowę treningu, jednak ja wręcz wolę gdy jest ciepło, do tego stopnia, że gdy zaszło, to mocno korciło mnie, by założyć coś cieplejszego na siebie, np. na pierwszą – drugą podkoszulkę (miałem w plecaczku koszulkę  RUN For Ryki ;) ), bo było mi po prostu zimno! Prawie wcale nie piłem przez cały trening, tylko raz po 43-cim kółeczku :) i po 60-tym rzecz jasna ;) W sumie dopiero jutro się okaże, czy to był dobry pomysł, gdy rano będę/ nie będę mógł wstać z łóżka ;) Zobaczymy!

BBL-radom-bieganieie-w-radomi-biegam-bo-lubie (80)

Tymczasem polecam jeszcze pozostałe fotki z zajęć, nie wiem jak wy, ale mnie bardzo bardzo dzisiejsze zajęcia się podobały.. chyba nakręcając mnie do tych kilometrów po… ;) … a może to Paweł? który mówił że za dwa dni robi wybieganie 22km? i pozazdrościłem ;) … Ja chyba zazdrośnik jestem i tak właśnie pewnie było :) I jeszcze ostatnia galeria, bo dzisiaj tych zdjęć, ładnych i udanych, było naprawdę sporo :)

UWAGA! Jeśli chcecie śledzić, jak Karolina Jaroszek wypadnie w jutrzejszym biegu na Mistrzostwach Polski w Lekkoatletyce, przydadzą się wam informacje:

Oficjalny profil na facebooku mistrzostw: TUTAJ

Lista startowa: TUTAJ

Wyniki: ZAMIESZCZĘ JUTRO ;)

Musicie wiedzieć, że Karolina jest nieco kontuzjowana po kraksie w biegu, w zeszłym tygodniu, na mityngu warszawskim, i trudno powiedzieć jak odbije się to na tym występie. Dlatego ze zrozumieniem przyjmę każdy wynik, i myślę, że warto jakieś słowa wsparcia dla naszej trenerki, np. w komentarzu tu zostawić :) Ja w każdym razie na pewno kciuki trzymać będę – jutro o 16.30!

Opublikowano w dziale: BBL, bieganie

2 Responses so far.

  1. Seba pisze:

    Dawaj Karolina!

  2. Andrzej pisze:

    No niestety, DNF zamiast czasu w tabeli wyników pojawiło się przy nazwisku Karoliny, co oznacza „Did not finish”, czyli nie ukończyła biegu :( Trudno, widocznie nie dało się. http://www.domtel-sport.pl/live/?seria=1&dzien=2013-07-21&runda=1&konkurencja=K100p%B3&impreza=

    W finale wystąpi jednak radomianka, zawodniczka RLTL ZTE Radom – MĄKOSA Martyna. W eliminacjach miała przedostatni czas, ale co będzie w finale zobaczymy ;)
    http://www.domtel-sport.pl/live/?seria=0&dzien=2013-07-21&runda=3&konkurencja=K100p%B3&impreza=

Napisz komentarz...8 + cztery =