Biegam bo Lubię, pełni wrażeń po Półmaratonie Radomskiego Czerwca 76 :) Uwaga jutro jedziemy na bieg 10km koło Szydłowca w Sadku, obiecany link do imprezy to:  http://www.szydlowiec.pl/index.php/wiadomosci-new/1-biezace/1408-xxiv-ogolnopolski-bieg-uliczny-w-sadku.html

biegam-bo-lubie-radom-pelni-wrazen-po-polmaratonie

Tym razem, mieliśmy bardzo dużo ćwiczeń dynamicznych, które są bardzo wdzięcznym tematem do robienia zdjęć. Dwukrotnie też, zebraliśmy się do grupowej fotografii, co przy sporej ilości uczestników, łatwe nie jest ;)

biegam-bo-lubie-radom

Jednak pierwszym tematem do rozmów, gdy tylko pojedyncze osoby pojawiały się na bieżni na Energetyku, były wzajemne gratulacje i pierwsze przekazywane osobiście wrażenia, po Półmaratonie Radomskiego Czerwca.

Po niezbyt wyczerpującej rozgrzewce, i po ustawieniu takiego śmiesznego trochę jakby toru przeszkód, złożonego z żółtych i czerwonych pachołków z niskimi poprzeczkami, które jednak miały się przydać dopiero później, przystąpiliśmy do dość dynamicznych ćwiczeń, jak sądzę interwałowych.. sądzę, bo specjalnie się na tym nie znam ;)

Biegaliśmy z różnym tempem, odcinki pod górkę, po prostej, ze steppingiem, i normalnie. Zbyt dobrze mi to nie wychodziło, bo po maratonie jakiś ból wszedł mi w prawą nogę wysoko, w okolicy stawu biodrowego… Nie wiem czy w takim przypadku, rozsądne jest to, że jutro jadę na bieg do Sadku.. :( Co prawda tłumaczę sobie to tak, że jak nie dam rady, to po prostu będę kibicował, ale jak znam siebie, to tylko gips na nodze powstrzymałby mnie na 100% przed biegiem ;)

Najfajniejszy jak dla mnie, był bieg bo trawie, zaczynający się jakimiś tam ćwiczeniami w miejscu. Zaraz po nich wszyscy ściągnęliśmy buty, i pobiegaliśmy boso po trawie.

Gdy wszyscy już się rozeszli do domu, ja zostałem jeszcze trochę, aby pstryknąć jeszcze kilka zdjęć, lekkoatletom, ćwiczącym biegi, bieg przez płotki, i rzut oszczepem. Ten ostatni zresztą, wygląda naprawdę widowiskowo, nawet może stanowić pewne wyzwanie dla fotografa, który powinien czuć pewien respekt, widząc w teleobiektywie fruwające bliziutko zaostrzone drzewce ;)

Opublikowano w dziale: BBL, bieganie

6 Responses so far.

 1. Mnichal pisze:

  Bardzo mi się podobał dzisiejszy BBL.

 2. Karolina pisze:

  przypominam Wam o koszulkach!!! wysyłajcie swoje „aplikacje” do SKLEPU BIEGOWEGO, może komuś uda się wygrać :)

 3. Andrzej pisze:

  Ja już zgłosiłem się wczoraj.
  Dla ułatwienia podam co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie (a może i osobny wpis zrobię) :)
  Wejść na stronę http://sklepbiegowy.com/?md=cms2&cb_id=4&ca_id=182 i wypełnić krótki formularz, którego najtrudniejszą częścią jest dokończyć zdanie ..”Biegam bo…” z tym że niekoniecznie to muszą być jakieś górnolotne patetyczne myśli (choć ja akurat tak zrobiłem :( ), nagradzane są też zupełnie zwykłe, czasem oryginalne, czasem proste zdania, robimy wyślij i czekamy.
  WAŻNE! Wysyłamy do wtorku! jak nie zdążymy, to czekamy do następnych zajęć i zaraz po nich wysyłamy, byle przed wtorkiem. Konkurs trwa cały czas, w każdą środę publikowane są dane zwycięzców, potem przerwa do soboty, i zaraz po zajęciach, można znów aplikować :)
  Powodzenia!

 4. Dominik pisze:

  http://www.biegusiem.pl/?p=5409

  Jakby ktoś był zainteresowany to możemy zorganizować jakiś wyjazd do Ryk. Pozdrawiam i do zobaczenia w sobotę.

  • Andrzej pisze:

   Ale my już się dwa dni temu zapisaliśmy i jedziemy ;)Jesteśmy już na liście startowej. Nawet łapiemy się na koszulki, których przewidzianych jest 100, i właśnie się już skończyły. A propo koszulek, niestety nie wygrałem koszulki BBL :( Ale będę próbował dalej :)

   Bliższe info o biegu w Rykach: Cytuje za regulaminem: Zgłoszenia będą przyjmowane elektronicznie – drogą mailową na adres: kontakt@biegusiem.pl
   W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, miejsce zamieszkania, powiat, wiek a także dystans biegu: 5 lub 10 km.
   Regulamin: http://biegiem.radom.pl/wp-content/uploads/2013/07/regulamin_4rfr.pdf
   Kilka słów o biegu (i lista startowa): http://tnij.org/wbix

Napisz komentarz...− 6 = dwa