Dodano 2.05.2013 Są oficjalne wyniki! Już w moim osobnym wpisie TUTAJ, (nawet wyniki dzieci!), są też na oficjalnej stronie stowarzyszenia Biegiem Radom TUTAJ. Pobrane z portalu radombiega.pl i poddane drobnym poprawkom.

Otrzymałem bardzo wiele pytań, dotyczących wyników Biegu po Plantach, z własnego doświadczenia (jako niedoświadczonego biegacza ;)) wiem też, że jest to jedna z najbardziej poszukiwanych po biegu informacji. Zresztą takie dane, na każdej imprezie sportowej, to podstawa. Zdarzało mi się brać udział jakiś czas temu, w wielu zawodach strzeleckich, (nawet całkiem całkiem sobie radziłem ;)), i tam nie do pomyślenia byłoby, żeby na bieżąco, na tablicy tych wyników nie publikować. Już przed zawodami była wielka tablica z wszystkimi nazwiskami, drużynami, i pustymi kratkami, w które te wyniki na bieżąco się wpisywało… Chyba muszę coś takiego zaszczepić i u nas, w tym biegowym światku. W każdym razie zgłoszę taki „pomysł racjonalizatorski” w waszym imieniu. Mogę?

Zweryfikowałem też  mapę biegu, na jednej z wcześniejszych podstron, naniosłem poprawki, i google wyliczyło mi że trasa miała dokładnie 1500m, wydaje mi się że to dość miarodajna informacja, wygląda więc na to że rywalizowaliśmy w biegu na 4500m. (kobiety 3000m). Dodano 1.05.2013 Biorąc pod uwagę to co kolega napisał w komentarzu, jeszcze raz przyjrzałem się mapie, i wygląda na to, że szczególnie w okolicy bram stadionu, tam gdzie wybiegaliśmy i wbiegaliśmy przez nie, trochę zbyt „kanciasto” poprowadziłem linię, bo tam raczej biegło się bo jak najkrótszej możliwej drodze, bez kantów. Po tej poprawce, google powiedziało że długość trasy to 1440 metrów, i to by się zgadzało w miarę z tym co napisał kolega bo 1,44 x 3 daje 4320 metrów.

Tymczasem, wpadłem na pomysł, że jestem w stanie sam zrobić takie bardzo orientacyjne wyniki, mam zdjęcia z przebiegu całej imprezy, każde zdjęcie opatrzone jest datą i godziną, wiem że start był (wg zegara w aparacie) o godz. 13.12, a później kolejni wpadający pstryknięci na mecie mają swoją godzinę, mogę więc po kolei w tabeli umieścić tych (właściwie to numery startowe) którzy wpadali na metę, dodając godzinę o której to było i czas ale z dokładnością tylko do minuty. Niestety dotyczy to (te orientacyjne wyniki) tylko biegu mężczyzn, od około 16 minuty po starcie. Dodano (.. Okazuje się że jednak da się co do sekundy, choć tam gdzie zdjęcie jest zrobione gdy zawodnik jeszcze jest kilka/kilkanaście metrów od mety, mogą być kilkusekundowe przekłamania… gdzie mogłem, podałem dokładny czas dla danego numeru co do sekundy może plus minus dwie najwyżej)

Na pewno też, nie wszystkich biorących udział mam na zdjęciach na mecie, i tych po prostu nie mogę umieścić na liście, dlatego po prostu może tu kogoś brakować, i lista ta pewnie jeszcze mocno się zmieni. Zawsze to jednak jest coś, a gdy będą dokładne wyniki, na pewno je opublikuję. Zapraszam do odwiedzania stronki!

Opublikowano w dziale: bieganie, wyniki

7 Responses so far.

 1. dziuku pisze:

  Super sprawa. Wielkie dzięki za wkład pracy włożony w przygotowanie listy. Mój Garmin pokazał jednak tylko 4260m – biorąc pod uwage że ciąłem niektóre zkręty mocniej – trasa miała góra 4300m dla Panów.

 2. bb pisze:

  Jestem pełen szacunku dla Pana działalności.Panu się chciało napsiac wyniki ze zdjęć a organizatorzy mają nas po prostu w czterech literach. Jeśli tak ma wyglądać popularyzacja biegania w naszym mieście to słabo to wygląda.jakas kpina i nieporozumienie…

 3. admin pisze:

  To niezupełnie tak, trzeba wziąć pod uwagę, że to naprawdę duży nakład pracy, biegi Grand Prix, dla większej dostępności, nie mają opłaty startowej, a tym samym środki techniczne są ubogie, np. nie ma chipów, które bardzo ułatwiają sprawę, wręcz ją po prostu załatwiają od razu. Sporo ludzi pracuje po prostu społecznie, starając się, jak mogą. Wiem, bo zostałem poproszony o pomoc, i już mogę powiedzieć, że będę miał bardzo duży udział, przy budowie i opiece nad oficjalną stroną stowarzyszenia Biegiem Radom (ta nadal będzie oczywiście funkcjonować). Myślę że takie świeże spojrzenie (bo naprawdę jestem niedoświadczonym biegaczem ;) wiele tu pomoże. Na pewno przy okazji następnego biegu, takiego poślizgu z wynikami już nie będzie. Pozdrawiam. Andrzej.

 4. norbi pisze:

  Daniel Krawczyk (8. Open) to kategoria M16 (1994 rocznik)

 5. dziuku pisze:

  Różnica między 45tym a 49tym Open – 33sekundy – w real’u było to max kilka sekund (patrz foto z galerii), co więcej – wygląda mi na to, że niektórzy dostali minutę extra w finalnych wynikach, oraz niestety wyniki na radombiega.pl późno a co gorsza – nieczytelne – ścięta kolumna. Super, że bieganie w Radomiu idzie do przodu – widzę to prawie codziennie w parku Kościuszki – coraz więcej nowych twarzy, i wiem, że darowanemu się w zęby nie zagląda – ale w tym przypadku „siła nie tkwi w precyzji”

 6. Andrzej pisze:

  Dlatego w następnym biegu, postaram się o kamerkę kręcącą wszystkich wpadających na metę, co już wystarczy do zrobienia/weryfikacji wyników, idealnie byłoby też postawić na mecie widoczny w kadrze duży zegar/stoper, działający od startu i po kłopocie. Niestety taki duży profesjonalny zegar, jaki chociażby widzieliśmy na Biegu Kazików, to koszt tak z 1,5k, ale może znajdą się środki/sponsor, chęci na pewno już są. Oficjalnie już pomagam stowarzyszeniu, postaram się realnie coś zrobić. Pozdrawiam.

Napisz komentarz...− sześć = 2